Varianty nádrží LPG na podvozku pro Frontera A i B 2.1.2016

Diskuze k článku
 

Vzhledem k množícím se dotazům kam a jak usadit LPG nádrž pod vozidlo jsem se rozhodl napsat pár slov. V první řadě je nutné si uvědomit, že nádrž LPG nelze namontovat kamkoliv. Ovšem vzhledem k tomu, že Frontera A i B má pevný žebřinový rám lze tuto nádrž dát kamkoliv do vnitřního půdorysu rámu přičemž by měla být dodržena zásada vzdálenosti 20 cm od výfuku a nebo musí být provedeno odstínění. Tolik asi v kostce a rychlosti vše co mne napadá.

Frontera A:

U Fronter A všech modifikací je to trošičku problém, jelikož za zadní nápravou se nachází 80l nádrž na benzín. Tato nádrž se nedá zmenšit, protože by se jednalo o zásah do konstrukce vozidla. Takže musíme hledat jak s tím naložit. U dlouhé to není vcelku problém. Na pravou stranu vedle kardanu pod zadní sedadlo před zadní nápravu se vejde 36l nádrž na LPG o průměru 27cm a délce 90 cm, aniž by vadila čemukoliv a nebo byla jakkoliv ohrožena. Ano může být ohrožena nárazem ze spoda, ale nádrže LPG jsou testovány na tlak 50 atm. takže jsou v celku odolné. Na obrázku můžete vidět uložení takové nádrže.

Nádrž na LPG Fronter A

U Frontery A sport jde o obdobu akortá že nádrž je širší a kratší a má obsah 35l. Foto je pro zajímaavost uvedeno v diskuzi jelikož to jsme my nemontovali. 

Frontera B:

U Frontery typu B je to mnohem jednodušší. Bez jakékoliv úpravy lze za zadní nápravu namontovat nádrž o velikosti 45l válcového průměru. Maximum co jsme osazovali byla nádrž o velikosti 80l, ale to už se musel odstranit uhlíkový filt. Buďto se musí posunout do narázníku a nebo vyřadit úplně. Držák se m ontuje šikmo zadnímu příčce rámu a  závěsu tažného zařízení nabo přímo do podlahy. Níže je foto osazené nádrže.

Nádrž LPG Frontera B

Nádrž je uchycena třemi ocelovými pásky. Dvěma po bocích a jedním středem od rámu k tažnému zařízení tak aby byla zajištěna celá nádrž včetně nosníku.

Diskuze k článku

NIMROD a KONDOR