Oprava sání Opel Frontera B 3.2i V6 25.11.2010

Diskuze k článku

Poslední dobou se hodně často stává, že se objevují problémy s těmito typy motorů ve Fronterách. Jelikož tyto typy motorů také nemládnou, začíná se stávat, že u těchto motorů začínají kolísat otáčky, bezdůvodně chcípat motor a jiné podobné nepravosti. Hodně se to projevuje u vozidel s automatickou převodovkou. Problém začíná vcelku banálně a není lehce identifikovatelný ikdyž jisté násnaky se mohou objevovat. Prvním z nich je nepřirozený svistot vzduchu kolem sání tohoto motoru. Ikdyž není to vždy jednoznačné. Dalším průvodním znakem může být objevující se prostupující mastnota mezi spojem sání a motorem.

krok o 90° dotáhn

out

Pokud je to v těchto místech příliš zaolejováno jedná se s největší pravděpodobností o zde popisovanou závadu a to je popraskané těsnění pod sacím potrubím, jak je vidět na dalších dvou obrázcích.

Horní těsnění je papírové a to většinou ještě jakž takž drží. Spodní je bohužel umakart nebo-li bakelit, který nevydrží a většinou je celý rozpraskán  jak je vidět. Na první pohled to vypadá, že těsnění na sání drží, ovšem díký popráskání a otřesům motoru přestává těsnit a je problém na světě. Při sundavání tohoto potrubí je nutno sundat škrtící klapku a vstřikovací potrubí. U vstřikovacího potrubí pozor. Na zadní části u přepážky mezi motorovým prostorem a kabinou jsou benzínové hadičky. Tyto je většinou nutno vyměnit. Jsou strašně špatně přístupné, ale pokud si nejprve povolíte sání a povytáhnete vstřiky máte vyhránou a už se k hadičkám dostanete. Po sundání sání doporučím každému řádné vyčištění sacího potrubí a to zejména trubky od EGRr ventilu, která často bývá velmi zanešena a skoro neprůchozí což způsobuje další problémy. A závěrečná rada. Pokud se pustíte do opravy, vše z motoru sundejte a nesnažte se jakkoliv si ulehčit práci tím že něco vyhnete a odkloníte. Ve většině případu si způsobíte další problém.

Diskuze k článku

NIMROD A KONDOR